+38 048 788 28 01
+38 048 788 28 01

Доступність приміщень для маломобільних груп населення

Створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення є надзвичайно необхідним. Для безперешкодного доступу до наших приміщень осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп, в Одеському Міжнародному Медичному Університеті створено низку заходів. Це дозволяє реалізувати необхідні умови для перебування у будівлі університету та допомагає захистити права людей відповідно до Українського Законодавства.

Маломобільні групи населення – це не лише люди з інвалідністю. До цієї категорії громадян також належать  особи похилого віку, вагітні жінки, особи з дитячими колясками та ті, хто мають тимчасові проблеми зі здоров’ям.

Слід зазначити, що маломобільні групи населення, люди похилого віку забезпечені вільним, безперешкодним доступом до приміщень та аудиторій університету на першому поверсі. Не можна не вказати й те, що такі представники нашого суспільства обслуговуються поза чергою.

Вхід до приміщення Одеського Міжнародного Медичного Університету обладнаний стаціонарним пандусом, влаштованим згідно з вимогами ДБН і кнопкою виклику, а також табличками з відповідною інформацією про кнопку виклику, напрямок руху для маломобільних груп населення, що розташовані на прийнятній для маломобільних груп населення  висоті (у т.ч. для людини на візку). Крім того, для людей з інвалідністю перед будівлею університету відведено спеціальне паркувальне місце. Вхід до університету не містить сходинок, порогів.

Для людей з вадами зору на дверях кабінетів встановлені таблички, виконані шрифтом Брайля. Таблички вказують на назву кабінетів, аудиторій, приміщень. Аналогічна інформація (мнемосхема), виконана шрифтом Брайля, на якій ілюструється, як орієнтуватись у приміщенні, встановлена в холі університету.

Якщо приміщення, до якого необхідно дістатися людям з обмеженими можливостями, знаходиться на іншому поверсі, і вказана обставина створює для них труднощі у пересуванні, вони можете звернутися до нашого методиста і вирішити всі питання на першому поверсі. Прийом громадян з інвалідністю забезпечується на першому поверсі. До уваги маломобільних громадян на стендах у приміщенні університету розміщені зразки процесуальних документів та інша корисна інформація.

Для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп в університеті є спеціально обладнаний санітарний вузол. Також надається можливість безперешкодного під’їзду автомобільного транспорту до спеціально обладнаного входу до навчального корпусу.

Люди з особливими проблемами є повноцінними членами нашого суспільства і вони потребують нашої постійної уваги до проблем, що виникають.

 

Приміщення для занять студентів, для науково-педагогічних працівників адміністративно-службові приміщення відповідають Державним будівельним нормам України ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів», затверджених наказом Державного комітету України у справах містобудування і архітектури від 27.06.1996 № 117.

В університеті створено відповідні умови для студентів з інвалідністю та осіб з обмеженими можливостями, що підтверджено висновками експерту з технічного обстеження будівель і споруд щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до нежитлових приміщень та навчання студентів.

Відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів та пункту 33 ліцензійних умов, у ОММУ для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп забезпечено безперешкодний доступ до будівель, навчальних приміщень, навчальних кабінетів.Влаштовано пандус до будівлі Міжнародного європейського університету, забезпечено безперешкодний доступ для осіб з обмеженими фізичними можливостями до навчальних лабораторій, кабінетів, бібліотеки (читальної зали), актової зали. Забезпечено вільне пересування студентів з фізичними вадами, інвалідів- візочників до місць загального користування. Для студентів з інвалідністю створено сприятливі умови для відпочинку та їх життєдіяльності.

У цілому матеріально-технічна база  університету відповідає існуючим вимогам та нормативам і дає змогу забезпечувати освітній процес відповідно до стандартів та вимог Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України. Ми прагнемо до створення найкращих умов та комфорту для Вас!

Для кожного учня школа - саме те місце, де закладають фундамент, на якому потім можна буде побудувати усе майбутнє життя. Але для гарного майбутнього одного фундаменту замало. Саме цьому ми запрошуємо усіх абітурієнтів до нашого університету: тут вас навчать не тільки основам життя, але й тому, як їх використовувати на практиці.